iPhone 5

9. února 2013 v 12:21 | Das99 |  ANDROID GAMES
Týden po představení iPhone 5 jsem o něm sepsal stručné dojmy. Ne, tehdy jsem samozřejmě neměl možnost si jej nikde vyzkoušet, uchopit do dlaně a popsat jej reálně. Vše se odvíjelo od zkušeností ze všech předchozích generací. Ony se totiž od sebe až tak razantně neliší, co se podstaty a funkcionality iPhonu týče. Jenže někdy stačí málo…
iphone 51 500x281 Druhé dojmy z iPhone 5
Nikdy neříkej nikdy. To je přísloví, se kterým bych mohl více než souhlasit. Byl jsem rozhodnut nechat si stařičký iPhone 3GS a počkat až na budoucí model následujícího roku 2013, jenže poté mě chytl vrtoch. Nejdříve jsem uvažoval o 4S jakožto o relativně dostupné a výkonné náhradě. Nicméně se onen vrtoch ukázal být ještě zákeřnější, než se na první pohled zdálo. Výsledkem je koupě iPhone 5, který se mi jednoduše začal zamlouvat každý den více a více.
Úvodní rozpaky ohledně vzhledu se začaly rychle ustupovat, až se nakonec přeměnily v nadšení. Přeci jen, design iPhone 4/4S je tady s námi již dva a půl roku. Ať se jeví sebevíce podařený, při držení iPhonu 5 v jedné ruce a 4S v ruce druhé jsem se nemohl zbavit pocitu z generačního rozdílu. iPhone 4S mi najednou připadal neuvěřitelně okoukaný, těžký a tlustý. Jako bych to zařízení znal už věky. Naopak iPhone 5 vypadal úplně odlišně - čerstvě, svěže, nově.
Když bylo rozhodnuto pro šestou generaci jablečného telefonu, zbýval relativně jednoduchý úkol v podobě výběru barevné varianty. No, jednoduchý… Samozřejmě jsem chtěl podle fotografií nejprve bílý, jenže po osobní zkušenosti s černou variantou jsem se dostal do klasické situace padesát na padesát. Upřímně, nevědět o třech osobách se škrábanci (i když drobnými) na eloxovaném hliníku, sáhl bych po černém iPhonu. Jelikož už od dob Nokie 3310 absolutně odmítám svůj mobil dávat do pouzdra, zvolil jsem raději bílou variantu, která je mimochodem také krásná! Učinit toto rozhodnutí mi trvalo dobrý týden.
Čeho jsem se obával dále, byl prodloužený displej. Nakonec však musím přiznat, že i když nejsem majitelem těch největších rukou, nemám s ovládáním jednou rukou větší problémy. Ano, do levého horního rohu se palcem dostává trošku hůře, ale jde to. Na tuto drobnůstku rychle zapomenete při čtení textu, kde se vyšší displej opravdu hodí. Snad bych jen dodal - větší už prosím ne.
A5 vs. A6 - pro někoho žádný rozdíl, nicméně reálná zkušenost hovoří opak. Nechci nikterak opovrhovat starším dvoujádrem, sám s ním denně pracuji díky iPadu 2. Skutečnost se má tak, že iPhone 5 je neskutečně rychlý. Náběh aplikací probíhá téměř okamžitě, po záškubech ani vidu ani slechu. K tomu přičtěme 1 GB operační paměti a představa o celkovém výkonu musí být všem jasná.
A nakonec si nechám fotoaparát. Právě neschopnost iPhonu 3GS pořizovat kvalitní fotografie mě nejvíce dohnala ke koupi novějšího modelu. Ano, vystačil bych si s 4S, ale proč jsem tak neučinil, již víte. Denně zaznamenávám zajímavé okamžiky a zážitky pomocí Day One, včetně fotek. Rád bych je měl také v lepší kvalitě. Stejně tak bych si ze svých výletů na kole odnesl ostřejší a panoramatické záběry.
To by bylo z mé strany k iPhonu 5 asi vše. Nechtěl jsem psát rozsáhlou recenzi, těch jste si mohli za uplynulé tři měsíce jistě přečíst spousty. Spíše jsem chtěl ukázat, že ani my redaktoři vlastně někdy přesně nevíme, jaké zařízení chceme. Specifikace mnoha zařízení Applu známe snad nazpaměť, dokážeme je srovnat a vybrat nejlepší vhodnou variantu v poměru cena/výkon. Avšak někdy je vhodné nechat výběr pouze na osobním pocitu. iPhone je úžasná věc, "pětka" o to víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama