MINECRAFT

24. února 2013 v 20:45 | DAS99 |  PC-GAMES
Tohle video je nej jde tam o spolupráci a strategii.Co si to nalhávám jsem do toho zažranej a teď něco o minecraftuMinecraft je nezávislá počítačová hra napsaná v Javě Markusem "Notchem" Perssonem, aktuálně vyvíjená firmou Mojang. Je to tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je hráč vrhnut do krychlovitého 3D světa, kde si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery.
Hra se stala jednou z velmi rychle rozšířených Java her na světě. Verzi Minecraft Classic je možné si zahrát zdarma na oficiálních stránkách hry, včetně hry pro více hráčů.
Hra obsahuje různé stupně obtížnosti od "Peaceful", kdy se neobjevují monstra a životy se automaticky doplňují, až po obtížnost "Hard". Hra Minecraft také obsahuje podporu texture packů, které mění vzhled hry. Další z možností "okořenění" hry je instalace prozatím oficiálně nepodporovaných modifikací (módů). Podporování modifikací s Mod API by mělo začít v budoucích verzích, kde bude možné instalovat modifikace (módy stahované z internetu) bez rozbalení minecraft.jar apod. Také si můžeme změnit design hráče přidáním skinu, ale pouze jen v zakoupené hře.

Herní módy

V současné verzi jsou k dispozici tyto herní módy:
  • Survival - původní herní mód (hlad, těžení, přežívání)
  • Hardcore - stejný jako mód Survival, s nezměnitelnou obtížností "Hardcore". Pokud zemřete, vymaže se celý svět a hra končí.
  • Creative - herní mód, ve kterém je zpřístupněno neomezené množství věcí zcela bez těžení, s funkcí létání. Všechny bloky lze rozbít na jedno kliknutí a hráč je v této hře nesmrtelný, ovšem pokud vypadne ze světa (Void), zemře.
  • Adventure - Stejné jako survival. Nedají se těžit ani pokládat bloky. Předměty se dají ovládat(pouze přes příkaz či CB).
  • Ugograft

[editovat]

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se ti tu líbí?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama